Осінь дуже красива і яскрава пора року: ласкаве сонечко і легенький вітерець, який кружляє різнобарвні листочки. Але чомусь у більшості людей осінь асоціюється не «бабиним літом», а з часом холодних проливних дощів і вічного болота./Files/images/images (1).jpg

Неминуче наближається пора постійних дощів, а там і перших морозів, яка обов'язково відіб'ється на організмі кожного з нас. А що говорити про дітей, чий організм найбільше схильний до всіляких вірусів і застуд. До того ж, сучасні діти більш схильні до великої кількості захворювань. Причиною цього є незрівнянно більші навантаження, погана екологія, незбалансований раціон харчування і погана якість продуктів.

Ослаблення організму восени також може бути спровокованим загостренням хронічних захворювань, а причина - погодні умови. Іноді самі звичайні осінні «болячки», такі як нежить і кашель, з гострої форми переростають у хронічну, оскільки організм весь час піддається одним і тим же факторам.

Щоб уникнути спровокованих загострених хронічних захворювань і допомогти імунній системі протистояти захворюванням, потрібно включити в раціон дитини якомога більше фруктів і овочів, адже їжа - один з головних будівельних матеріалів для організму, вона повинна містити необхідну кількість мінералів, мікроелементів і вітамінів.

Дуже важливо, щоб восени малюк не переохолоджувався, оскільки саме холод може стати причиною застуди та розвитку вірусної інфекції. Одягайте малюка тепло на прогулянку, але і в будинку не слід забувати про те, щоб дитині було комфортно. Особливо це стосується купання і переодягання. Саме в такі моменти дитині повинно бути досить тепло, тому прослідкуйте, щоб ванна кімната добре обігрівалася.

З настанням опалювального сезону повітря в приміщеннях стає дуже сухим і, як наслідок,діти починають кашляти, а застуди і вірусні захворювання протікають досить важко і довго. Для того, щоб уникнути подібного ефекту, можна поставити ємкість з водою біля батарей або купити зволожувач повітря, тим самим полегшивши дихання всім членам родини.

Постарайтеся створити тепло і затишок у родині, щоб малюк завжди знав, де знайти відраду і тоді ніякі погодні умови не позначаться на його здоров'ї!


Способи підвищення імунітету дітей:

- Помеліть у кавомолці насіння льону, соняшнику та мигдаль. Отриманий порошок містить цінні олії та мінерали і має цікавий горіховий смак. Цим порошком можна посипати дитячі страви (каші, овочі). Норма у день: 1-2 чайні ложки.

- Включайте у раціон дитини багато риби, а ще кращим буде вживання на день 1 чайної ложки рибного жиру з печінки тріски, у якій міститься багато вітаміну D та надзвичайно корисних поліненасичених кислот omega 3. Проблемою використання може бути неприємний смак, але тепер ці компоненти можна придбати в аптеках у вигляді капсул.

- Готуйте дитині щодня свіжовичавлені соки з фруктів (апельсину, яблук, винограду і т.д) та овочів (буряку, моркви, селери). Ці напої містять дуже багато вітаміну С. Не забуваймо також споживати свіжі або свіжоморожені фрукти, у яких теж достатньо цього вітаміну: ківі, полуниця та ягоди смородини.

- Якщо ваша дитина алергік і у неї постійно закладений ніс, спробуйте «безмолочну» дієту. Спробуйте виключити з раціону дитини молочні продукти: молоко, масло, йогурти, морозиво, шоколад. Також оминайте продукти, які можуть містити штучні барвники та емульгатори. Але не забувайте, що потрібно потурбуватися про споживання денної норми (600-800 мг) кальцію, який можемо давати у вигляді аскорбату кальцію з біофлавоноїдами (чверть чайної ложки).

- Якщо ви печете вдома тістечка, то використовуйте при цьому цільнозернове борошно, олії першого віджиму, мед, сухофрукти, зерна льону, сезаму, соняшнику. Таким чином десерти будуть не лише смачними, але й корисними для дітей.

- Часник – чудовий природній антибіотик, який найбільш корисний у свіжому вигляді. Помеліть 2 частинки часнику, вичавіть сік та змішайте з свіжими соками або овочами. Через 2-3 місяці ви побачите, що ваша дитина менше хворітиме, краще спатиме і стане більш спокійною.

- Займайтеся фізкультурою усією родиною! Дослідження вказують на те, що спорт збільшує кількість живих клітин в організмі. Влаштуйте родинні велопробіги, походи у ліс, у гори, сходіть на каток, пограйте у футбол та баскетбол з дітьми.

Кiлькiсть переглядiв: 802