Вітаміни: чи потрібні вони дитині влітку та їх значення для росту і здоров’я дітей.

Вітаміни – це біологічно активні речовини, які є життєво важливими для нормального функціонування організму. Особливу роль вітаміни грають в зростанні і здоров’ї дітей. Крім цього, в організмі дитини вітаміни необхідні для регулювання процесів обміну речовин, кровотворення і підтримки імунітету./Files/images/clip_image001.jpg

Нестача вітамінів може призвести до того, що у дитини відбудеться уповільнення росту і розумового розвитку. Крім цього, недоотримання вітамінів дитиною може спровокувати погіршення імунітету і порушення обміну речовин.

Оптимальний обмін речовин, хороший ріст і розвиток дітей можливі тільки за умови надходження в організм достатньої кількості вітамінів.

Дуже важливо знати, що всі вітаміни поділяють на дві великі групи: жиророзчинні (вітаміни А, Д, Е) і водорозчинні (вітаміни групи В, С, фолієва кислота).

Якщо в дитячому організмі спостерігається дефіцит якогось вітаміну, то організм працює з перебоями.

Спільно з білками, жирами і вуглеводами, вітаміни повинні бути включені в щоденний раціон кожної дитини.

Вітамін А в дитячому організмі відповідає за нормальний процес формування зубів і кісток, підтримує зорову систему, а також сприяє росту нових клітин. На цей вітамін багаті такі продукти, як шпинат, манго, абрикоси, яблука, плоди шипшини. У тому випадку, якщо в організмі дитини буде спостерігатися нестача вітаміну А, це може призвести до погіршення зору, ураження слизових оболонок і шкіри.

Вітаміни групи В необхідні дітям для підтримки функцій мозку, регулювання роботи нервової системи, оптимального росту, гарного апетиту. Цей вітамін можна знайти в рисі, печінці, вівсянці, горіхах, м’ясі. При дефіциті вітаміну В в організмі дитини може виникнути анемія і відставання в рості і розвитку.

Вітамін С допомагає процесу формування кісток і зубів малюка, виявляє протиалергічну дію в організмі і міститься в цитрусових, шипшині, ківі, капусті. При недоотриманні вітаміну С у дитини буде знижуватися імунітет і існувати ризик кровотечі

Вітамін D необхідний для формування кісткової тканини. Цей вітамін міститься в яйцях, риб’ячому жирі, рибі. Дефіцит вітаміну D в організмі дітей призводить до рахіту.

Вітамін Е сприяє оптимальному вуглеводному обміну в організмі малюка і міститься в помідорах, жовтку, шпинаті, рослинних маслах. Нестача вітаміну Е призводить до порушення обміну речовин в м’язовій тканині.

У літній період у дитини спостерігається підвищене потовиділення, тому він втрачає багато мінеральних речовин, які потрібно регулярно поповнювати. Крім цього, в більшості випадків, саме влітку у дітей спостерігається інтенсивне зростання, тому потреба дитячого організму в магнії, кальції і залозі багаторазово зростає. Також доведено, що достатнє надходження кальцію в організм дитини, значно знижує травматизм у дітей в літній період.

Отримання організмом дитини таких вітамінів, як вітамін А, С, В6 і Е в достатній кількості, допомагає вирішити проблему ламкості нігтів, перетину волосся і лущення шкіри від шкідливого впливу сонячних променів. Регулярний прийом вітаміну А сприяє гарному й рівномірному загару.

Таким чином, достатнє отримання організмом дитини вітамінів влітку так само необхідно, як і взимку.

Кiлькiсть переглядiв: 497