Сонячні опіки

Що ж потрібно робити при сонячних опіках? Вам допоможе:

  • Спочатку шкіру необхідно охолодити і заспокоїти. Для цього прекрасно підходять компреси з міцного чаю або відвару календули, а також кисломолочні продукти.
  • Сирна маска: сир розведіть молоком і нанесіть маску на обпечене місце, Компрес зніміть через 30 хв. і повторно нанесіть маску.
  • Відвар з капусти: листя свіжої капусти відваріть 5 хв. Потім листя вийміть, відвар охолодіть. Змочіть тканину і прикладіть на шкіру.
  • Картопляна маска: натріть сиру картоплю і прикладіть кашку до хворого місця. Змініть кілька разів, як тільки компрес нагріється.
  • Сметанна маска: 2 столові ложки сметани змішайте з 1 столовою ложкою рослинного масла і 1 жовтком. Змащуйте місце опіку кілька разів.
  • Молочний йогурт: нанесіть йогурт на уражену ділянку і залиште на 30 хвилин, потім змийте.
  • Заспокійлива дія робить масло чайного дерева або лавандова олія (продається в аптеці). Наносьте на опік.
  • Вершкова маска: змішайте 100 г вершкового масла і 2 яйця. Суміш прикладіть до опіку. Через кілька годин повторіть процедуру.
  • У якості компресу підійде кашка зі свіжого листя лопуха.
  • Сік гарбуза відмінно охолоджує шкіру після прийняття сонячних ванн.
  • Якщо ж шкіра вже почала лущитися, краще використовувати сік алое: він вичавлюється з великих листів, проціджується через марлю і прикладається до ушкодженої ділянки.
  • Можна зробити компрес з абрикос: попередньо подрібнивши їх у кашку, нанести на обпалену шкіру, тримати 20 хвилин.
  • При сильних опіках, щоб уникнути ризику занести інфекцію, краще купити в аптеці засіб для лікування сонячних опіків або відразу прийняти протизапальний і знеболюючий засіб (типу аспірину).

Якщо ви обгоріли до появи хворобливих бульбашок, і у вас піднялася температура, негайно зверніться до лікаря!


Як правильно загорати

Для багатьох з нас, особливо жителів північних регіонів, які мають світлу шкіру, навіть короткочасне перебування на сонці пов'язане з ризиком згоріти. Але чи так вже неминучі ці сонячні опіки і чи є спосіб уберегти від них свою шкіру?

Звичайно, є!

Способи вберегти свою шкіру від сонячних опіків:

- Відкриті ділянки шкіри змащуйте спеціальними складами, враховуючи, що різні частини тіла загоряють по-різному (наприклад, плечі і ніс обгорають в першу чергу);

- Перед засмагою не користуйтеся декоративною косметикою, милом, спиртовмісними лосьйонами і парфумерними засобами - всі вони роблять шкіру занадто вразливою, від них можуть залишитися плями;

- Промені легше проникають крізь синтетичні волокна і вологу тканину, тому кращий захист для шкіри - щільна світла бавовна;

- Обов'язковий головний убір, не завадить захист шкіри навколо очей і сосків;

- Період купання повинен бути включений у розрахунок часу перебування на сонці, бо шар води в півметра затримує не більше 30% випромінювання;

- Частіше витирайтеся рушником-справа в тому, що після купання або при потовиділенні краплі вологи на шкірі перетворюються в маленькі лінзи, посилюють дію сонячних променів.


Сонячний удар

Про небезпеку сонячного удару знаю і дорослі, і діти. Тим не менше, навіть при палючих променях сонця можна побачити, як по багато годин відпочиваючі лежати на пляжах або купаються, не думаючи про небезпеку. Навіть просто тривале перебування на сонці з непокритою головою призводить до різкого перегріву головного мозку і виникнення такого досить небезпечного стану, як сонячний удар. При цьому сонячний удар може відбутися як під час безпосереднього перебування під прямими сонячними променями, так і через 6-8 годин після цього.

В результаті перегріву всього організму нерідко може статися тепловий удар, який проявляється майже так само, як і сонячний. Спочатку для теплового і сонячного удару найбільш типові такі симптоми, як наростаюча млявість, відчуття втоми, головний біль, спрага. Потім до них приєднуються запаморочення, шум у вухах, болі у всьому тілі, іноді з'являються нудота і блювота, посилюється потовиділення, може бути носова кровотеча.

Виникають серцева слабкість і виражені розлади дихання. Людина втрачає свідомість, В деяких випадках можуть бути судоми, іноді починається марення, з'являються галюцинації. Характерна ознака важкого ступеня перегрівання - припинення потовиділення. Якщо в цей момент не надати людині першу допомогу, може настати смерть.

Дуже важливо надати першу допомогу при сонячному і тепловому ударі. Для цього постраждалого потрібно відразу ж перенести в прохолодне місце, покласти на спину, піднявши трохи ноги, звільнити від одягу, забезпечити йому повний спокій і достатній доступ свіжого повітря. Якщо людина при свідомості, дати випити міцного чаю або холодної води, краще злегка підсоленій (0,5 чайної ложки солі на 0,5 л води). Потім змочити голову холодною водою або покласти на неї холодний вологий рушник.

У більш важких випадках постраждалого можна обернути простирадлом, змоченим у холодній воді, або просто облити водою, але робити це слід обережно і не довго (температура тіла потерпілого не повинна бути нижче 38 градусів). Якщо є можливість, на голову, пахові, підколінні і пахвові області, де зосереджено багато кровоносних судин, покласти лід або пляшки з холодною водою.

В особливо важких випадках необхідно відразу звернути увагу на характер дихання потерпілого. Перевірити, чи не порушена у нього прохідність дихальних шляхів. Виявивши, що язик запав, а в роті блювотні маси, треба повернути голову потерпілого набік і очистити порожнину рота бинтом або носовою хусткою, накрученим на палець. Якщо дихання слабке або відсутнє, необхідно відразу ж почати проводити штучне дихання, а при відсутності пульсу - масаж серця.

При поліпшенні загального стану потерпілого потрібно скоріше доставити до найближчого лікувального закладу;у разі, якщо людина втратила свідомість потрібно терміново викликати бригаду «швидкої допомоги», тому що такий стан представляє реальну загрозу для життя.

Уміння надати першу допомогу при тепловому і сонячному ударі може врятувати життя потерпілим. Головне, не розгубитися і робити все швидко і правильно!

Кiлькiсть переглядiв: 566