Непритомність

Передвісники непритомності - загальна слабкість, запаморочення, потемніння чи мерехтіння в очах, шум у вухах, затуманення свідомості, оніміння рук і ніг.

Незалежно від причини, що викликала непритомність, укладіть хворого на спину, піднявши його ноги під кутом приблизно 15 ° (голова повинна бути нижче тулуба), і дайте вдихнути нашатирного спирту. Розстебніть комір сорочки, ліф, до особи і грудей покладіть рушник, змочений холодною водою.

Якщо свідомість до людини не повертається, викликайте «швидку допомогу».

До приїзду лікаря потрібно підсилити приплив крові з кінцівок до серця і голові. Підніміть вгору праву руку хворого (хай хто-небудь її тримає), а ліву ногу, піднявши; туго забинтуйте від пальців до стегна. Якщо немає бинта, використовуйте шарф, широкий пояс і т, п. Через 15 хвилин - не довше! - Руку і ногу опустите, бинт зніміть і той же виконайте з лівою рукою і правою ногою.

Кілька народних способів.

Візьміть потерпілого за мізинець і різкими сильними рухами стискайте, масажуючи від основи до нігтя, зверху і знизу пальця, одночасно праворуч і ліворуч. Після цього такими ж сильними різкими рухами помасажуйте великий палець.

Трьома пальцями, складеними в щіпку, зробіть кілька обертальних рухів в центрі бугра долоні біля великого пальця лівої руки. Кілька разів сильно стисніть мочки вух.

Як правило, після цього потерпілий досить швидко приходить до тями.

Можна спробувати й такі способи.

Масажуйте середній палець руки (лівою, потім правою) від основи до нігтя, особливу увагу приділяючи кінчиків пальців. Рухи повинні бути більш плавними, м'якими. Круговими рухами погладьте долоні обох рук. По кілька разів натисніть на кінчики пальців у підстави нігтів.

Кiлькiсть переглядiв: 517