Кліщ

Кліщі набагато небезпечніше інших комах. Строго кажучи, вони навіть і не комахи, а павукоподібні (восьминоги, а не шестиногі). Але суті справи це ніяк не міняє - знайомство з цим видом може мати найсумніші наслідки.

Лісовий кліщ не здатний самостійно пересуватися на великі відстані - сидячи на травинці, гілочці, листочку він вичікує, коли потенційна жертва опиниться в зоні його досяжності - на відстані витягнутої лапки. Як тільки це відбувається, кліщ вцепляется в шкіру або одяг і починає переміщатися по тілу, обираючи, де б йому присмоктатися. Влаштувавшись на вподобаному місці, кліщ занурює свій "хоботок" в шкіру і добирається до підшкірних кровоносних судин, звідки і смокче кров.

І все б нічого, але кліщ виділяє в ранку велику кількість слини, з якою в організм людини можуть потрапити збудники небезпечних інфекцій (наприклад, енцефаліту). Насторожує і те, що в останні два-три роки з "кліщовий проблемою" стикається все більше людей. Причому зараз лісові кліщі все частіше "нападають" на людей не тільки в глухому лісі, але і в сільській, дачних і навіть у міській місцевості.

Що ж робити, якщо ви виявили кліща, що присмоктався? Перш за все - не панікувати! Кліща потрібно видалити, намагаючись не відірвати занурений в шкіру хоботок. Паразита обережно витягають, злегка розгойдуючи пальцями або пінцетом. Такі способи, як капання на кліща олією або спиртом, краще не пробувати, інакше кліщ може спорожнити в кров вміст кишечника, часто отруйна. Якщо кліщ присмоктався до важкодоступних місць і ви не впевнені, що зможете витягнути його самостійно, краще якомога швидше звернутися до лікаря.

Віддаленого самостійно паразита в ідеалі потрібно зберегти в щільно закритому флаконі, а потім віддати на експертизу фахівцям. Або спалити. Після видалення кліща на шкірі, як правило, залишається характерна ранка, яка може послужити "воротами" для інфекції.

І в будь-якому випадку необхідно обов'язково звернутися до медичного закладу - незалежно від того, чи зуміли ви самостійно впоратися з видаленням паразита чи ні.

Кiлькiсть переглядiв: 295