Болі в животі

Болі в животі - це сигнал про те, що в організмі відбувається щось недобре. Недостатньо просто знеболити, потрібно виявити причину, а це зробити може тільки лікар. Пропонуємо вам декілька способів, як зняти напади болю, але для повноцінного лікування вам все ж необхідно медичне обстеження і діагноз, поставлений лікарем.

При запорах. Цей масаж знімає м'язові болі живота, покращує травлення і кровообіг. 1. Сядьте на стілець, покладіть долоні на живіт і за годинниковою стрілкою великими колами масажуйте протягом 3-4 хвилин. 2. Виконуйте те ж круговий рух, але тепер кінчиками пальців і з великим натиском. 3. Розташуйте руки на животі, трохи нижче ребер, потім зробіть незначний нахил вперед і легко помасажуйте живіт круговими рухами. 4. Покладіть пальці обох рук на точки, розташовані на 3 см зліва і праворуч від пупка, і масажуйте їх протягом 2 хвилин. 5. Складіть пальці рук в замок, покладіть долонями на живіт і розітріть до відчуття теплоти.

Від скупчення газів. 1. Ляжте на спину, подумки розділіть живіт на нижню і верхню частини і починайте виконувати кругові рухи спочатку в одній, потім в іншій частині, 2-3 хвилини за годинниковою стрілкою і 2-3 - проти. 2. Потім виконайте погладжування живота у вертикальному напрямку протягом 2 хвилин, а потім у горизонтальному, стільки ж. 3. Покладіть долоню в саму верхню частину живота, під ребра, і з середнім натиском виконуйте безперервні руху вниз, як би щось змахуючи з живота. 4. Зігніть ноги в колінах, потім по черзі притягайте їх до живота. 5. Після закінчення знову виконайте кругові рухи долонями по животу.

При спазмах живота. 1. Розітріть живіт з крапелькою масла розмарину або евкаліпта, після чого покладіть на живіт що-небудь тепле. 2. Намацайте м'яз живота і натискайте в її центральну частину протягом 10-15 секунд, на фазі глибокого вдиху. 3. Постарайтеся по черзі напружувати і розслабляти м'яз живота. 4. Зняти спазм допомагає також наступний прийом. Прикусіть верхню губу, приблизно по центру. Прикус повинен бути досить сильним, але не викликати болю.

Кiлькiсть переглядiв: 317