Блювота

Блювота може виникнути з різних причин. Вона буває наслідком захворювання шлунково-кишкового тракту, отруєння, подразнення кореня язика і м'якого піднебіння. Блювота може також з'являтися при підвищенні внутрішньочерепного тиску, пухлинах мозку, гіпертонічній хворобі, високій температурі і т. д. Блювота легко виникає у дітей, а також у хворих неврастенією у зв'язку з підвищеною збудливістю їх блювотного центру. До харчових мас при сильній блювоті може додаватися і жовч із дванадцятипалої кишки.

Необхідно максимально полегшити стан хворого при блювоті. Його потрібно зручно посадити, закрити груди рушником, клейонкою, піднести до рота чистий тазик.Якщо хворому зовсім погано, і він не може сидіти, слід повернути його голову набік так, щоб вона була трохи нижче тулуба, і піднести до кута рота тазик. Можна також підкласти рушник, складений у кілька разів (або простирадло), щоб оберегти від забруднення ліжко.

Після блювоти хворому треба дати прополоскати рот теплою водою. Для припинення блювоти можна дати кілька м'ятних крапель, ковток теплої кип'яченої води, шматочок льоду.

Блювотні маси зазвичай містять частки неперетравленої їжі, домішки жовчі і мають кислий запах. Блювота ж «кавовою гущею» вказує на : шлункову кровотечу. При блювоті «кавовою гущею» або кривавої блювоти слід терміново викликати лікаря.

Хворий повинен бути укладений в ліжко в горизонтальному положенні. На ділянку шлунка покладіть невеликий міхур з льодом. Лід у міру танення змінюють. Хворого неслід годувати, поїти і давати всередину ліків. Створіть йому повний фізичний і психічний спокій і не залишайте його одного до приходу лікаря.

Кiлькiсть переглядiв: 499