Бджоли

/Files/images/ппппппппо.jpegПри зустрічі з противником бджола простромлює своїм гострим жалом покрив і всприсківают в ранку, пекучий отруту. Причому наявні на кінці жала зазубринки не дають можливості його вільно вийняти, і отрута продовжує надходити зі спеціального резервуара протягом декількох секунд. Потім жало відривається до частини внутрішніх органів, і через якийсь час бджола гине. Але запах отрути швидко поширюється і, як по тривозі, мобілізує інших бджіл на захист свого житла.

Чутливість до бджолиної отрути різна у всіх людей. У осіб з підвищеною чутливістю до нього укусу навіть однієї бджоли може викликати важку загальну реакцію. Найбільш болісно реагують на апітоксин жінки (особливо вагітні), діти і люди похилого віку. Однак при частому, регулярному ужалении, як це буває у бджолярів, чутливість до бджолиної отрути знижується.

Вважається, що 500 одночасних укусу - смертельна доза для дорослої людини; 200-300 укусу викликають важке отруєння.

Тому, якщо Вас, або Вашого знайомого вжалила бджола потрібно якнайшвидше витягти жало, місце укусу змастити очищеним спиртом (спирт-ректифікат 96% або 70%-ний) або розчином перманганату калію (1:1000), нашатирним спиртом, настойкою йоду або горілкою.

При важких загальних симптомах потерпілого необхідно покласти в ліжко, всередину призначити 40%-ний алкоголь (25-50 г) або алкоголь в суміші з медом (20 г меду на 200 г алкоголю) по 25-50 г на прийом. Добре також давати хворому медововітамінний напій: в 1 л кип'яченої води розчиняється 100 г меду і 500 мг вітаміну С. Одночасно рекомендується призначати так звані антигістамінні засоби (наприклад, димедрол), що знімають токсичну дію гістаміну, що міститься в бджолиному отруті.

У випадках важкого отруєння апитоксином необхідно викликати лікаря. Якщо у постраждалого припинилося дихання і серцебиття, то до прибуття лікаря необхідно робити штучне дихання і зовнішній масаж серця.

Якщо вжалила оса або інші отруйні комахи

- Якщо постраждалого ужалило отруйна комаха, видаліть пінцетом чи нігтями жало разом з отруйним мішечком. Обережно, щоб не роздавити мішечок до вилучення жала.

- На місце набряку покладіть лід.

- Біль і запалення полегшують спиртовий компрес, примочки з тертої сирої картоплі, розтирання ужалены місця свіжою скибочкою часнику.

- Якщо оса випадково потрапила в рот, потрібно смоктати шматочки льоду, пити сильно охолоджену воду.

- Сверблячка від укусу комарів, бджіл (після витягування жала) можна усунути, натерши шкіру нашатирним спиртом, розчином питної соди (1 / 2 чайної ложки на склянку води), розрізаною цибулиною, часточкою часнику, кашкою з повареної солі або молочним соком кульбаби.
Кiлькiсть переглядiв: 574