Коли неправда, біль стискає горло,
Порушено закон, до розпачу лиш крок –
Людина йде з надією у серці
Шукати захисту у профспілок
Профспілка – це добровільна громадська організація, яка об'єднує працівників, поєднаних спільними інтересами по виду своєї діяльності як у виробничій, так і в невиробничій сферах, для захисту трудових і соціально-економічних прав і інтересів своїх членів.

Профспілка будується на засадах:

· Демократичності – діяльність профспілки цілком підконтрольна його рядовим членам. Саме вони обирають керівників профспілки й мають можливість їх відкликати. Шляхом обговорення на загальних зборах і голосуванням визначаються й затверджуються в остаточному варіанті положення проекту колективного договору. Шляхом прийняття рішень на загальних зборах (конференції) вирішуються всі важливі для діяльності профспілки питання.
· Незалежності й автономності – демократична профспілка є організацією, метою якої є захист інтересів трудящих і тільки трудящих. Профспілка юридично не залежить у своїй діяльності ні від державних органів, ні від адміністрації підприємства, ні від будь-якої громадської організації або політичної партії, ні від кого-небудь іншого. Це дозволяє профспілці бути вільним у виборі напрямків, методів і видів діяльності, а також шляхів досягнення поставлених цілей.
· Гласності, відкритості й доступності – усі збори, їх протоколи, звіти керівних органів і будь-яка інша офіційна документація профспілки повинна бути доступна для всіх її членів.
Кiлькiсть переглядiв: 528
12345

Бібліотека

Дата останньої зміни 03 Грудня 2021

Фотогалерея